Na drogach

Policjanci rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego

Jasielscy policjanci wspólnie z krośnieńskim WORD-em prowadzili akcję skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań na drogach powiatu jasielskiego oraz w rejonach cmentarzy rozdawali pieszym i rowerzystom odblaskowe opaski. Celem tych działań było uświadomienie niechronionych uczestników ruchu drogowego o konsekwencjach braku elementów odblaskowych na słabo oświetlonych drogach.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy wspólnie z przedstawicielem krośnieńskiego WORD-u, na terenie powiatu jasielskiego prowadzili działania skierowane do grupy uczestników ruchu drogowego, którzy najbardziej narażeni są na utratę zdrowia lub życia, w sytuacji zderzenia się z pojazdem. Funkcjonariusze podczas patrolowania dróg naszego powiatu jak też rejonów cmentarzy, uświadamiali niechronionych uczestników ruchu drogowego o konsekwencjach braku posiadania odblasków. Zwracali uwagę pieszym i rowerzystom, by nie wstydzili się i zakładali elementy odblaskowe, ponieważ mogą one uratować życie. Policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo rozdawali odblaskowe opaski.

Jesień to trudny okres zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Leżące na jezdni liście i padający deszcz, utrudniają warunki drogowe i znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu. Pamiętajmy również, że szybciej zapada zmrok, co zdecydowanie ogranicza widoczność na drodze pieszego czy nieoświetlonego rowerzysty. Dlatego apelujemy o zastosowanie się do przepisów ruchu drogowego i korzystanie z elementów odblaskowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE