Na drogach

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

Po wypadku, w którym ucierpiała piesza, częściowo zablokowana była ulica świętego Jana z Dukli w Jaśle. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy prawdopodobnie w momencie kiedy przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Z uwagi na odniesione obrażenia poszkodowana musiała zostać przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu.

Wypadek miał miejsce tuż przed godziną dziewiętnastą. Na ulicy świętego Jana z Dukli w Jaśle doszło do potrącenia osoby pieszej przez jadący pasem w kierunku Żółkowa samochód osobowy Fiat Panda. 60-letnia mieszkanka naszego miasta prawdopodobnie przechodziła przez jezdnię w niewyznaczonym do tego celu miejscu. W związku z doznanymi obrażeniami ciała powstałymi na skutek uderzenia przez pojazd kobieta została zabrana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do miejscowego szpitala. Pozostała tam na dalszym leczeniu w oddziale ortopedii. Od poszkodowanej pobrano krew do badań stanu trzeźwości.

Osobom, które podróżowały pojazdem nic się nie stało. Kierowca – 67-letni mieszkaniec gminy Jasło – był trzeźwy.

Przez kilkadziesiąt minut na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród występowały utrudnienia dla kierowców. Na czas prowadzonych przez policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą czynności wyjaśniających ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i oświetlone przez zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Sprawą zajmuje się lokalna jednostka Policji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE