Kultura | rozrywka | edukacja

Przekonaj się, że POLSKI jest POMYSŁOWY i wygraj regionalne dyktando!

Masz ambicję, by zostać regionalnym mistrzem słowa? Nie czekaj! Zgłoś swój udział w IV dyktandzie regionalnym „Jasielszczyzna zna polszczyznę!”.

4 listopada br. o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza miłośników pięknej polszczyzny na czwarte dyktando regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę” realizowane w ramach projektu Polski-Pomysłowy. Prócz zmagań językowych, uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gościem specjalnym: w trakcie oczekiwania na wyniki dyktanda – Michał Rusinek, były sekretarza Wisławy Szymborskiej, wykładowca UJ, autor książek i felietonów o języku opowie „O retoryce dzisiaj”.

Dyktando to spotkanie pełne dobrej zabawy i pogodnej atmosfery, w którym tak naprawdę każdy zostaje zwycięzcą, bo poznaje lepiej język ojczysty. Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa/gimnazjum/szkoła ponadgimnazjalna/osoby dorosłe, e-mail lub telefon kontaktowy) do końca października drogą mailową na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Regulamin dyktanda dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Dyktando odbędzie się w Sali widowiskowej JDK, ul. Kołłątaja 1.

Projekt „Polski-Pomysłowy” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016”. Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE