Kultura | rozrywka | edukacja

Recepta na kryminał (zapowiedź)

Jaka jest recepta na dobry kryminał? Czy Poznań to miasto magiczne? Dlaczego lubimy czytać o morderstwach? Zapytamy o to Joannę Jodełkę na spotkaniu 11 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Joanna Jodełka zadebiutowała w 2010 roku książką Polichromia, uhonorowaną Nagrodą Wielkiego Kalibru. Chociaż uznawana jest za autorkę kryminałów, miesza schematy pochodzące z różnych konwencji gatunkowych, takich jak kryminał, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa czy psychologiczna. Stylistyka jej prozy nie jest jednolita, każda książka jest inna i zaskakująca.

Jest autorką powieści: Grzechotka, Kamyk, Kryminalistka i Wariatka. Napisała także powieść fantasy dla młodzieży Ars Dragonia. Mieszka w Poznaniu, który często stanowi tło zdarzeń w jej utworach.

Spotkanie odbędzie się 11 października 2016 roku o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE