Na drogach

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci jasielskiej komendy zatrzymali wczoraj kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h w terenie zabudowanym. Przypominamy, że jazda z nadmierną prędkością skutkuje nie tylko wysokim mandatem, ale także zatrzymaniem prawa jazdy.

Jasielscy policjanci zweryfikowali wczoraj zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń dotyczące przekraczania prędkości w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej. Na efekty prowadzonych działań nie musieli długo czekać. Około godziny 16.30 zatrzymali kierowcę osobowego peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, padającym deszczu i niskiej temperaturze powietrza, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. 26-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy. 

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.   

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE