Kultura | rozrywka | edukacja

„Studencki pakiet na wiedzę” w PBW w Krośnie Filia w Jaśle

Uczelnie wyższe zainaugurowały rok akademicki. Dla studentów rozpoczęły się długie godziny spędzone nad książkami i stertami notatek, gorączkowe poszukiwania książek naukowych i akademickich skryptów oraz częste wizyty w bibliotece.

Na żądnych wiedzy żaków czeka szereg udogodnień w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie i jej filiach. W październiku tradycyjnie rusza akcja „Studencki pakiet na wiedzę”. Akcja ta w PBW w Krośnie i jej filiach trwać będzie od 3 października do końca listopada br.

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii, w tym Filii w Jaśle, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub online – w dowolnym czasie i z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy dostęp do książek w wersji elektronicznej oraz do szeregu funkcji, które ułatwią korzystanie z tej formy książki.

Ale to nie wszystko. W tym roku dla studentów oferujemy bezpłatne dostarczanie skanów artykułów z czasopism drukowanych dostępnych w Katalogu online PBW w Krośnie. Kopie (skan) będą dostarczane pocztą elektroniczną. W katalogu online należy wyszukać interesującą nas pozycję i skontaktować się z Czytelnią Ogólną PBW w Krośnie i podać tytuł czasopisma, a także rocznik, numer oraz zakres stron.

W poprzednich edycjach z naszej akcji skorzystało wielu studentów z różnych kierunków, nie tylko pedagogicznych. Nasze propozycje pozwoliły studentom wyposażyć swój warsztat w niezbędne podręczniki zarówno te obowiązkowe jak i uzupełniające. Do dziś korzystają oni także ze zwiększonego limitu wypożyczeń.

Akcji towarzyszy ekspozycja publikacji pt. „S.O.S. dla studentów czyli pamięć na zawołanie” poświęcona technikom i ćwiczeniom wspomagającym szybkie i trwałe zapamiętywanie.

Zapraszamy studentów wszystkich wyższych uczelni do skorzystania z naszej oferty (Jasło, Plac Żwirki i Wigury 9).

(PBW Filia w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE