Na drogach

Bączal: bus na prawym boku w przydrożnym rowie

W Bączalu, jadący od strony Jasła bus z pasażerami na pokładzie wjechał do fosy i przewrócił się na bok. Wszystkim osobom podróżującym pojazdem udało się wydostać na zewnątrz zanim na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej. Żadnemu z podróżnych nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:30 – na odcinku drogi powiatowej tuż za skrzyżowaniem prowadzącym w kierunku Skołyszyna. Należący do prywatnego przewoźnika bus wykonujący kurs pasażerski na linii Jareniówka-Jabłonica zjechał nagle z jezdni wprost do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się na prawy bok. Kierującej pojazdem 48-letniej mieszkance powiatu krośnieńskiego, jak i przewożonym przez nią pasażerom udało się wydostać samodzielnie na zewnątrz jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Żadnej z osób nic poważnego się nie stało, nie wymagały one pomocy medycznej.

Pojazd znalazł się całkowicie poza obrębem jezdni, nie doszło do wycieku żadnych płynów eksploatacyjnych. Przybyli na miejsce strażacy w sile dwóch zastępów (z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie) po stwierdzeniu, że w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych przystąpili oni do kierowania ruchem samochodów przejeżdżających przez ten odcinek drogi.

Wyjaśnieniem okoliczności tej kolizji zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierującą mandat kredytowany oraz obligatoryjnie przysługujące do popełnionego wykroczenia punkty karne. Kobieta była trzeźwa.

0911162

0911163

0911164

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE