Na drogach

Kolejny wypadek w gminie Dębowiec z udziałem motorowerzysty

W Dębowcu doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym, w wyniku czego ucierpiał kierujący jednośladem siedemnastolatek. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała go do jasielskiego szpitala, w którym pozostał na dalszym leczeniu. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 14:35 na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Majscowa doszło do wypadku, w którym ucierpiał motorowerzysta. Z dotychczas zebranych informacji wynika, iż kierujący samochodem osobowym Skoda Fabia podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na teren pobliskiego supermarketu, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerowi. To doprowadziło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Na skutek wypadku kierujący jednośladem 17-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski doznał obrażeń ciała, w wyniku czego musiał być przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Pokrzywdzony pozostał tam na dalszym leczeniu. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku ustalili, że jego obydwaj uczestnicy byli trzeźwi.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez zastępy straży pożarnej z Jasła i Dębowca. Z uwagi na to, że uszkodzone pojazdy zablokowały jeden pas jezdni, na czas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych konieczne było wprowadzenie w tym miejscu ruchu wahadłowego.

Przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku postępowania, które prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE