Na drogach

Nietrzeźwy motorowerzysta ucierpiał w wypadku

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 10, w Woli Cieklińskiej. Osobowy citroen zderzył się z motorowerem. W zdarzeniu ucierpiał motorowerzysta, z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Wstępne badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Około godziny 10, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Woli Cieklińskiej z udziałem motorowerzysty oraz citroena. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym citroenem, 29-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Cieklina motorowerzyście, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący motorowerem, 33-letni mieszkaniec gminy Dębowiec z obrażeniami został przewieziony do jasielskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowca citroena był trzeźwy, natomiast motorowerzysta miał 1,18 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

2411161

2411162

2411163

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE