Informacje

Policjanci zabezpieczyli marihuanę u 36-letniego Jaślanina

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który posiadał niedozwolone środki odurzające. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Wczoraj po godzinie 13, policjanci jasielskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zebrali informacje o mężczyźnie podejrzewanym o posiadanie marihuany. Z ustaleń wynikało, że 36-letni mieszkaniec Jasła narkotyki ukrywa w miejscu swojego zamieszkania.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W trakcie przeszukania domu podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli pojemnik plastikowy z zawartością suszu roślinnego o wadze 49,5 grama. Po użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE