Na drogach

Przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego jasielskiej komendy, zatrzymali wczoraj kierującemu bmw, uprawnienia do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna w terenie zabudowanym z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Policjanci zmierzyli prędkość pojazdu, która wyniosła 117 km/h.

Wczoraj na terenie powiatu jasielskiego policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących osób. Funkcjonariusze pełnili służbę w najbardziej newralgicznych miejscach, między innymi w rejonach cmentarzy, ale także na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie przy wzmożonym ruchu mogło dojąć do zdarzeń drogowych. W ramach prowadzonej akcji „Znicz”, zwracali także uwagę na kierowców poruszających się z nadmierna prędkością.

Okazało się, że nie wszyscy stosowali się do przepisów ograniczających prędkość. Na ulicy Krajowickiej po godzinie 20, policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. Kierujący osobowym bmw, 26-letni mieszkaniec gminy Jasło w terenie zabudowanym z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Policjanci zmierzyli prędkość pojazdu, która wyniosła 117 km/h.

Kierowca za zbyt szybką jazdę został ukarany mandatem i stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE