Kultura | rozrywka | edukacja

„Salon towarzyski – czyli z dobrymi manierami przez wieki” (zapowiedź)

Znajomość form towarzyskich oraz obowiązujących w tym temacie reguł i zwyczajów były ważne od zawsze. Normy towarzyskie obowiązywały ludzi każdego stanu, zawodu i przede wszystkim płci. Etykieta w najdrobniejszych szczegółach opisywała jak powinno się zachowywać, gdzie i z kim bywać oraz jak się ubierać. Poradniki dobrych manier istniały od wieków.

Kolejny trzeci wykład dotyczący tym razem savoir–vivreu w dawnych czasach poprowadzi znana z poprzednich spotkań organizowanych w ramach Studni Kulturalnej Maria Bujas Łukaszewska, autorka programu „Akademia Dobrych Manier”.

Prelegenta jest menagerem ds. szkoleń w Firmie Cracow Union, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House, stażystka Biura Obsługi Protokólarnej Wojewody Małopolskiego. Przez kilka lat prowadziła własna rubrykę savoir-vivre w tygodniku Pani Domu. Szkoli z savoir-vivreu, etykiety biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych. Pracuje z menagerami, urzędnikami, politykami, samorządowcami, hotelarzami. Ostatnio rozpoczęła współpracę z Kobiecą Akademią w Krakowie i Studiem Rozwoju Kompetencji.

Brała również udział w reklamie nowo powstającego muzeum Pogórza w Krakowie. Występowała w programie TVP 2 – „Pytanie na Śniadanie”, omawiając najczęstsze gafy popełniane w towarzystwie. Maria Bujas Łukaszewska jest z zawodu aktorką. Jest właścicielką firmy producenckiej Studio ADM- Film. W 2007 r. wyprodukowała komedię fabularną „Jan z drzewa” w reżyserii Łukasza Kasprzykowskiego.

Na spotkanie zapraszamy w dniu 9 listopada (środa) br. godz.17.00. Wstęp wolny!

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE