Na drogach

Zjechał z jezdni i dachował w przydrożnym rowie

Panujące od wielu godzin trudne warunki spowodowane opadami śniegu nie sprzyjają bezpiecznej jeździe po drogach naszego regionu. Apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Około godziny 8:45 w Tarnowcu doszło do dachowania samochodu osobowego marki Jeep Cherokee, w wyniku czego ucierpiał kierujący pojazdem 19-letni mieszkaniec Jasła. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Ze zgromadzonych przez nich informacji wynika, że samochód poruszał się drogą powiatową relacji Czeluśnica-Tarnowiec. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych i na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem – ten w wyniku wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie.

2811161

2811162

2811163

Pokrzywdzony jechał sam. Na skutek wypadku został on przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Nic poważnego mu się nie stało, jednak profilaktycznie pozostał on tam na dalszej obserwacji. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowcu.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE