Sport | rekreacja | turystyka

Zwycięski weekend jasielskich siatkarzy

Siatkarze jasielskiego klubu MKS „MOSiR” Jasło zaliczyli bardzo udane występy w ostatni weekend.

W sobotę zwycięską passę zapoczątkowali podopieczni trenera Sławomira Dziadosza – najmłodsi siatkarze występujący w podkarpackiej lidze młodzików. Brali udział w kolejnym turnieju ligowym w Strzyżowie. Przeciwnikami jaślan były zespoły MKS Wisłok Strzyżów i MUKS Olimp Czudec. Pierwszy mecz miał bardzo wyrównany charakter i po dramatycznych momentach zakończył się zwycięstwem jaślan 2:1 w setach 25:20, 23:25, 19:17. Drugi mecz miał już zupełnie spokojniejszy charakter, który drużyna jasielska wygrała 2:0 w setach 25:15, i 25:23.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy wyjechali do odległego Radymna zmierzyć się z teoretycznie słabszą drużyną TKS Żagiel Radymno. Pierwsze dwa sety jaślanie wygrali bez większego trudu w setach do 23 i 20. Prowadząc 2:0 gra w wykonaniu jaślan zmieniła się diametralnie i dwukrotnie schodzili pokonani w setach 26:24 i 25:23. Dopiero w piątym secie jaślanie wrócili z „dalekiej podróży”, wygrywając go 15:11 i tym samym cały mecz 3:2.

Zespół pod wodzą Bartosza Kilara wystąpił w składzie: P. Frączek, B. Wojnarowicz, D. Mastaj, B. Praszek, J. Kozłowski, W. Ulaszek, K. Tomasik, M. Kiełtyka, B. Ochoński.

Siatkarski weekend zakończyli seniorzy podejmując u siebie drużynę Pro Sport Marmax Czudec, z którą jaślanie mieli sporo problemów podczas pierwszego meczu w Czudcu. Tym razem jaślanie zagrali „koncertowo” w każdym elemencie gry i wręcz zdeklasowali rywala 3:0 w setach do 16, 16, 15.

Drużyna pod kierownictwem Bartosza Kilara wystąpiła w składzie: D. Kmiecik, K. Fryszkowski, K. Zięba,A. Adam, K. Waśko, D. Wiernusz, P. Zieliński, K. Piróg, P. Frączek, H. Błażejowski, T. Nowak.