Na drogach

Dachowanie samochodu na krajowej „28” w Trzcinicy

Do zdarzenia doszło po godzinie piętnastej na odcinku drogi krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice. W wyniku przewrócenia się pojazdu na dach ucierpiała kierująca nim kobieta. Po udzieleniu jej pomocy została przewieziona do miejscowego szpitala. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód osobowy Suzuki Jimny poruszał się w kierunku Jasła. W Trzcinicy (przysiółek „Topoliny”) – na prostym odcinku jezdni – kierująca pojazdem z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechała nagle na lewą stronę i tam uderzyła w stojący na poboczu znak. Na skutek zdarzenia pojazd wpadł do przydrożnego rowu melioracyjnego i przewrócił się na dach.

Poszkodowaną kierującą zajęły się przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej (w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle) oraz podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu jej pomocy kobieta została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w celu szczegółowej diagnostyki odniesionych obrażeń. Wiadomo już, że w chwili wypadku była trzeźwa. Według wstępnych informacji, jej życiu nie zagraża poważne niebezpieczeństwo i po zakończeniu badań diagnostycznych będzie mogła opuścić placówkę medyczną.

W związku ze zdarzeniem czasowo wyłączony z użytkowania został jeden pas jezdni drogi krajowej nr 28. Ruch w tym miejscu sterowany był wahadłowo.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobiecie grozi kara grzywny. Mundurowi mogą też orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów samochodowych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE