Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs fotograficzny „Jasło FOTOEye” rozstrzygnięty

W Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się (14.12) oficjalne rozstrzygnięcie i podsumowanie Konkursu fotograficznego „Jasło FOTOEye”. Do konkursu, który trwał 7 miesięcy (od 1 kwietnia do 31 października br.) zostało zgłoszonych łącznie 230 zdjęć.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie wybierane były zdjęcia miesiąca (głosowanie internautów), w drugim zdjęcie roku (wybór zdjęcia przez komisję). Zwycięzcami I etapu konkursu zostali: Jakub Frączek (zdjęcie kwietnia – Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle), Konrad Maziarz (zdjęcie maja – Fontanna w Parku Miejskim), Marek Skruch (zdjęcie czerwca – Most na Gądkach), Klaudyna Kosiek (zdjęcie lipca – Skwer św. Antoniego), Bartłomiej Wilk (zdjęcie sierpnia – Aptior est dulci mensa merumque ioco), Grzegorz Frączek (zdjęcie września – Jasielska Glorietka), Bożena Janiszewska (zdjęcie października – Przystanek Kwiatowa). Autorzy najlepszych zdjęć miesiąca otrzymali nagrodę w wysokości 100 zł oraz dyplomy i upominki.

O wyborze najlepszych zdjęć 2016 roku zdecydowała komisja konkursowa. Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zdjęć wyłoniła ona 3 zdjęcia, którym zostały przyznane nagrody. Główną nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymał Mariusz Krzyżak za zdjęcie przedstawiające Jasielski Rynek, II miejsce zajął Grzegorz Frączek (1000 zł) autor zdjęcia przedstawiającego „Kościółek Jasło” pw. św. Stanisława, a III miejsce – Anna Czekaj (750 zł) za zdjęcie przedstawiające starą lokomotywę.

Celem konkursu była promocja Jasła oraz przedstawienie w ciekawy i atrakcyjny sposób jego walorów, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i pasji do fotografowania nie tylko wśród mieszkańców Jasła.

Od 18 do 23 grudnia 2016 r. w Jasielskim Domu Kultury czynna będzie pokonkursowa Wystawa Fotografii „Jasło FOTOEye”, gdzie zaprezentowane zostaną wybrane zdjęcia zgłoszone do konkursu. Zdjęcia będzie można również obejrzeć w Urzędzie Miasta w Jaśle w późniejszym terminie.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE