Kultura | rozrywka | edukacja

Sztuka wymaga skutecznej reklamy (zapowiedź)

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Małgorzaty Czyńskiej „Najpiękniejsze kobiety z obrazów: prawdziwe historie”.

Piękne kobiety zwłaszcza te u boku artystów lub same będące artystkami zawsze budziły emocje. Ich życie do dzisiaj jest przedmiotem zainteresowania nie tylko badaczy epoki i historyków sztuki. Któż bowiem nie lubi skandali?! Autorka przedstawia czytelnikowi najciekawsze, a zarazem najbardziej barwne postaci kobiet – muz, których prawdziwe historie warte są uwagi. Książka napisana jest językiem lekkim, przypominającym fabularną narrację. Ta przyjęta przez M. Czyńską fabularyzowana wersja, czyni książkę dostępniejszą, która przy okazji pełni funkcję popularyzatorską. Bo jak twierdzi Tamara Łempicka PJ, jedna z bohaterek: Sztuka wymaga skutecznej reklamy. Trudno się z nią nie zgodzić.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2016 (poniedziałek) o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE