Kultura | rozrywka | edukacja

Eugeniusz Bodo w… JDK (zapowiedź)

Jeden z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego – Bohdan Eugène Junod czyli Eugeniusz Bodo będzie bohaterem spektaklu muzycznego, na który Jasielski Dom Kultury zaprasza 10 marca br., godz. 18.00. Bilety w cenie 35 zł (zwykły) i 20 zł (ulgowy) są do nabycia w sekretariacie JDK lub poprzez system biletowy.

Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę – z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów, z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych.

Klimat tego okresu oddają projekcje stylizowane na nieme kino, czy archiwalne nagrania scen z życia Eugeniusza Bodo. A w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.

W roli tytułowej wystąpi Dariusz Kordek, a towarzyszyć mu będą: Agnieszka Darkowska/Natasza Leśniak – Reri, Małgorzata Kampa/Klaudia Bryzek – Jadwiga Smosarska, Kamil Kuroczko/Mirosław Woźniak – Witold Roland, Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak oraz Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE