Kultura | rozrywka | edukacja

Figle-migle igły i nitki (zapowiedź)

Czy można szyć ubrania na maszynie do pisania? Czy łatwo jeść krupnik z naparstka? I czy każda krawcowa tak samo kocha igły? Na te wszystkie pytania odpowiemy z pomocą zabawnych rymowanek autorstwa Doroty Gellner 10 lutego br. podczas spotkania Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

W czasie głośnego czytania poznamy przygody siedemnastu sympatycznych i pomysłowych, choć nieco zwariowanych krawcowych. Dowiemy się jakie figle mogą płatać igły i agrafki oraz do czego jeszcze oprócz szycia mogą się przydać szpulki i gumki. Ze skarpety zrobimy uroczego zająca i sprawdzimy czy łatwo zostać projektantem mody.

Spotkanie odbędzie się 10 lutego br. w Strefie Innowacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) o godzinie 16.00.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE