Na drogach

Gorzyce: samochód osobowy uderzył w drzewo

Dwie osoby zostały ciężko ranne na skutek wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Gorzyce (gmina Nowy Żmigród). Samochód osobowy, którym podróżowały, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Po jedną z poszkodowanych kobiet przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Toyota RAV4 poruszał się od strony Nowego Żmigrodu. W miejscowości Gorzyce – na prostym odcinku drogi – pojazd z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni, zsunął się ze skarpy, a następnie uderzył czołowo w przydrożne drzewo.

Na skutek wypadku ciężkich obrażeń ciała doznały dwie kobiety podróżujące pojazdem. 67-letnia pasażerka została przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, natomiast 42-letnia kierująca trafiła drogą lotniczą do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Obydwie kobiety to mieszkanki gminy Nowy Żmigród.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli: dwa specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego (z Nowego Żmigrodu i Jasła), śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego („Ratownik 10” z Sanoka), zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokach oraz trzy patrole Policji (jeden z Komisariatu w Nowym Żmigrodzie oraz dwa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Jaśle).

Na miejsce przyjechał policyjny technik kryminalistyczny, który wykonuje oględziny, zabezpiecza ślady oraz sporządza dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży szczegółowemu wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Droga wojewódzka nr 992 jest całkowicie nieprzejezdna dla samochodów ciężarowych natomiast samochody osobowe korzystają z objazdów lokalnymi drogami.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE