Na drogach

Po wypadku na 3 Maja: pieszy ciężko ranny

64-letni mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała na skutek wypadku, do którego doszło w sobotni wieczór na jednej z ulic Jasła. Został on potrącony przez samochód osobowy w momencie przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

W sobotę przed godziną 23 na ulicy 3 Maja w Jaśle doszło do wypadku drogowego, na skutek którego poważnych obrażeń ciała doznał 64-letni mieszkaniec miasta. Według wstępnych ustaleń, został on potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód osobowy Fiat Seicento, który poruszał się w kierunku skrzyżowania z ulicą Baczyńskiego.

Pokrzywdzonemu przechodniowi pomocy udzieliła załoga przybyłej na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy (w sile dwóch zastępów). Mężczyzna, na skutek wypadku, doznał rozległych obrażeń ciała i został przewieziony najpierw do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, a po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki trafił transportem sanitarnym na oddział neurochirurgii Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Pozostał tam na dalszym leczeniu. Od rannego przechodnia została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Kierowcy samochodu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili jego stan za pomocą alkomatu – badanie wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Zabezpieczony przez nich materiał dowodowy posłuży szczegółowemu wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

W czasie działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo, jednak z uwagi na porę nocną bez większych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE