Na drogach

W Skołyszynie: najechanie na tył poprzedzającego pojazdu, dwie osoby poszkodowane

W Skołyszynie, na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice, doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na skutek zderzenia się pojazdów ucierpieli obydwoje kierujący. Poszkodowani zostali odwiezieni karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym Citroën C3 Picasso, jadąc drogą krajową nr 28 w kierunku Jasła, prawdopodobnie nie zachowała szczególnej ostrożności i na prostym odcinku jezdni najechała na tył poprzedzającego ją samochodu osobowego Skoda Fabia, którego kierowca zatrzymał się, by wykonać manewr skrętu w lewo na teren prywatnej posesji.

W wyniku zderzenia się pojazdów ucierpieli obydwoje kierujący (37-letnia mieszkanka Jasła oraz 31-letni mieszkaniec Krosna). Poszkodowani nie doznali poważnych obrażeń ciała, jednak trzeba było ich przetransportować do jasielskiego szpitala na badania profilaktyczne. Ich życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, podróżowali sami.

Służby ratownicze zostały powiadomione o zdarzeniu po godzinie piętnastej. Na miejsce zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, trzy zastępy straży pożarnej (samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie oraz lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siepietnicy) oraz dwa radiowozy Policji (z miejscowego posterunku oraz patrol ruchu drogowego).

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu pojazdów mechanicznych w obydwu kierunkach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. W późniejszym czasie zajęli się oni uprzątnięciem pasa jezdni z rozbitych elementów karoserii pojazdów.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W chwili obecnej prowadzą oni czynności wyjaśniające zmierzające do szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności.

Ruch na drodze krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice na przedmiotowym odcinku odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny osiemnastej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE