Kultura | rozrywka | edukacja

Zakończenie karnawału z Jass Brass Consort (zapowiedź)

Jass Brass Consort, big band działający przy Jasielskim Domu Kultury zaprasza na muzyczne spotkanie ze swingiem.

Koncert „Swing, swing, swing czyli Jass Brass Consort na swingową nutę” odbędzie się 26 lutego br. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 15 zł można kupić w sekretariacie Jasielskiego Domu Kultury lub przez system biletowy.

W programie znajdą się światowe standardy muzyki jazzowej Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Nat King Cole’a. Sympatycy big bandu usłyszą, m.in. takie utwory jak: „Moonlight serenade”, „Fly me to the Moon” czy najbardziej znany – „All of me”.

Big band Jass Brass Consort został założony przy Jasielskim Domu Kultury w 2013 roku przez Wojtka Nowickiego (kierownika muzycznego) i Roberta Pisarka. Pierwsze próby zespołu, w składzie porównywalnym do Comba Jazzowego, rozpoczęły się w październiku tego samego roku. A już w lipcu 2014 r. zespół rozrósł się do 20 osobowego big bandu, który przez ostatnie lata sporo koncertował. Jesienią 2014 r. Jass Brass Consort wystąpił podczas JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów z Henrykiem Miśkiewiczem, wybitnym polskim saksofonistą oraz klarnecistą. Rok później, obok 13 innych big bandów z całej Polski, jasielscy muzycy wystąpili na XX Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu, wzięli również udział w Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Liptovským Mikulášu na Słowacji.

Jass Brass Consort reprezentuje także Jasielski Dom Kultury oraz Miasto Jasło podczas ważnych wydarzeń kulturalnych, zarówno w kraju jak i za granicą.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE