Kultura | rozrywka | edukacja

7 kwietnia: Ekstremalna Droga Krzyżowa (zapowiedź)

Już po raz drugi, z klasztoru Franciszkanów w Jaśle wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, ogólnopolska inicjatywa przeżywania męki i śmierci Jezusa w sposób ekstremalny. 7 kwietnia 2017 wieczorną Mszą świętą w Sanktuarium św. Antoniego pątnicy rozpoczną nabożeństwo drogi krzyżowej na dwóch trasach św. Franciszka Jasło – Liwocz – Jasło – 41 km i św. Antoniego Jasło – Dukla – 43 km.

W ubiegłym roku w jasielskiej EDK wzięło udział 275 osób. Zapisy odbywają się elektronicznie na stronie głównej EDK www.edk.org.pl. Wybierając Rejon Jasło dokonujesz zapisu na wybraną trasę. Zapisy są tylko w celu posiadania wiedzy jaką przygotować ilość pakietów, które zawierają: opis trasy, opaskę odblaskową, tekst stacji Drogi Krzyżowej opaska silikonowa, koszt pakietu około 10 zł. Spotkanie organizacyjne 27. marca godzina 19:00 w kaplicy św. Maksymiliana w kościele Franciszkanów w Jaśle. Limit uczestników na obie trasy 400 osób. Może ulec zmianie w zależności od frekwencji i zainteresowanych.

Szczegóły tego ekstremalnego wydarzenia na plakacie.

Jasielscy Franciszkanie nie są organizatorami EDK, są jedynie koordynatorami idei. Z racji na spore ryzyko i ekstremalny charakter EDK każdy uczestnik bierze udział w tym nabożeństwie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Koordynatorzy EDK dołożą wszelkich starań by przeżycie tego nabożeństwa było bezpieczne, stąd prośby o modlitewną opiekę nad uczestnikami EDK i pomoc służb, które zostaną poinformowane o wydarzeniu.

Zapisy na oficjalnej stronie EDK: http://www.edk.org.pl/.
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/JASLO.EDK/ oraz: http://franciszkaniejaslo.pl/.

(OO. Franciszkanie)

SŁOWA KLUCZOWE