Informacje

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na 27-latku z Jasła

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Jasła. Mężczyźni pobili 27-latka w jego mieszkaniu, po czym ukradli mu telefon i portfel z pieniędzmi. Uczestnicząca w tym zdarzeniu 25-letnia kobieta, za podżeganie do popełnienia przestępstwa została objęta policyjnym dozorem.

Fot. © materiały operacyjne Policji

Kilka dni temu policjanci z Jasła interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym rozboju (pisaliśmy o tym tutaj). Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Jaśle przy ul. Krasińskiego. 25-letnia kobieta oraz jej 26 i 30 -letni koledzy napadli na 27-letniego mieszkańca Jasła. Prawdopodobnie pod pretekstem doręczenia przesyłki weszli do jego mieszkania, tam dotkliwie go pobili. Grozili także użyciem noża. Następnie zabrali mu telefon komórkowy i portfel z zawartością pieniędzy. Usiłowali także włamać się do barku znajdującego się w pokoju pokrzywdzonego. Podejrzewani o to przestępstwo zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutów dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pobicia oraz usiłowania włamania. Natomiast uczestnicząca w tym zdarzeniu 25-letnia kobieta usłyszała zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Podejrzana 25-latka objęta została policyjnym dozorem. Za popełnienie przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE