Kultura | rozrywka | edukacja

II Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic”

W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbył się (15.03) Powiatowy Konkurs Informatyczny „Komputer bez tajemnic – II edycja”, którego celem była popularyzacja technologii informatycznych wśród uczniów gimnazjów powiatu jasielskiego.

Laureaci konkursu.
Fot. © ZST w Jaśle

Konkurs był podzielony na 2 etapy. Pierwszy miał formę testu wielokrotnego wyboru, uczestniczyło w nim 21 osób z następujących gimnazjów: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gimnazjum w Dębowcu, Gimnazjum w Osobnicy, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie oraz Gimnazjum w Skołyszynie. Dziesięcioro najlepszych uczestników przeszło do etapu drugiego, w którym mieli do wykonania zadania praktyczne, obejmujące montaż i obsługę komputera.

Zwycięzcą konkursu został Kamil Miśkowiec z Gimnazjum nr 1 w Jaśle. W nagrodę otrzymał tablet, książkę, łamigłówkę logiczną oraz notatnik. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Paluch z Gimnazjum w Dębowcu, otrzymując klawiaturę + mysz bezprzewodową, głośniki, książkę, łamigłówkę logiczną oraz notatnik. Miejsce trzecie przypadło uczniowi Gimnazjum nr 2 w Jaśle – Dawidowi Skoczowi, który otrzymał router bezprzewodowy, książkę, łamigłówkę logiczną i notatnik.

Pozostali finaliści to:
Miejsce 4: Krystian Mikoś – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
Miejsce 5: Kacper Nowak – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
Miejsce 6: Jakub Idzik – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie,
Miejsce 7: Rafał Wątroba – Gimnazjum w Osobnicy,
Miejsce 8: Dominik Szumiec – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
Miejsce 9: Marek Patrzałek – Gimnazjum nr 1 w Jaśle,
Miejsce 10: Bartosz Bazan – Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie.

Uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 otrzymali następujące nagrody: książki o tematyce informatycznej, pendrive’y, plecak rowerowy oraz router bezprzewodowy. Sponsorami konkursu byli: SIGMA – Usługi Teleinformatyczne s.c., PHU Adams Computers Andrzej Adamski, Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam S.A., wydawnictwo Helion, SAS Institute Polska oraz AP-MEDIA s.c.

Gratulujemy zwycięzcom!

(ZST w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE