Informacje

Policja apeluje: uwaga na włamywaczy!

Od początku roku jasielscy policjanci odnotowali kilka włamań do mieszkań. Zdarzenia te mały miejsce w Jaśle na osiedlach Sikorskiego, Mickiewicza i Krasińskiego. Przestępcy najczęściej włamują się do mieszkań pod nieobecność domowników i kradną wartościowe przedmioty. Apelujemy o ostrożność.

Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie należy pozostawiać cennych rzeczy w miejscach łatwo dostępnych i przewidywalnych dla złodzieja. Warto również zastanowić się czy dom jest odpowiednim miejscem do trzymania sporej gotówki, czy też bardzo cennej biżuterii. Nie pozostawiajmy także otwartych drzwi do klatek schodowych i nie wpuszczajmy osób nieznajomych.

Pamiętajmy o tym, by właściwie zabezpieczyć drzwi naszych mieszkań. Tego typu przestępstwa poprzedzone są zazwyczaj rozpoznaniem. Dlatego nie bądźmy bierni, zwracajmy większą uwagę na osoby i obce pojazdy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze apelują – bądźmy bardziej czujni i przezorni w kontaktach z obcymi osobami, które pod pretekstem różnych historii usiłują wejść do naszego domu.

Namawiamy także do współdziałania z naszymi bliskimi i sąsiadami. Jeśli zauważymy coś niepokojącego i podejrzanego zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów i informujmy o tym Policję. Każda informacja nawet z pozoru błaha może mieć duże znaczenie w ujęciu sprawców.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE