Na drogach

Skołyszyn: czołowe zderzenie Mazdy z dostawczym busem

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło około godziny czternastej w miejscowości Skołyszyn. Zderzyły się tam czołowo samochód osobowy z dostawczym busem. Droga krajowa nr 28 została całkowicie zablokowana. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Mazda 323F, który poruszał się drogą krajową nr 28 od strony Jasła, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka dostawczym busem marki Renault Mascott. Siłą uderzenia osobowa Mazda została odrzucona do przydrożnego rowu melioracyjnego, oddzielającego jezdnię od chodnika dla pieszych.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze, w tym: trzy zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy z Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz podstawowy z Pogotowia Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach podstacja w Bieczu), dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wraz z samochodem operacyjnym, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie oraz patrole Policji.

W wypadku uczestniczyły trzy osoby: dwie z samochodu osobowego oraz jedna z dostawczego busa.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów: osobowego oraz dostawczego. Osoby poszkodowane były poza pojazdami, na szczęście nie było konieczności ich uwalniania i jak przybyły karetki Pogotowia Ratunkowego to przekazaliśmy je pod opiekę ratowników. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu wszelkich wycieków z rozbitych pojazdów. – poinformował nas st. kpt. Józef Kutyna, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Do jasielskiego szpitala ostatecznie przewieziono dwóch mężczyzn z samochodu osobowego (25-letniego kierowcę oraz 19-letniego pasażera – obydwoje są mieszkańcami Gorlic), natomiast kierujący busem mężczyzna po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Kierujący działaniami ratowniczymi z ramienia straży pożarnej dodał ponadto, że: – Na chwilę obecną nie wiemy co było przyczyną tego wypadku. W tej chwili na miejscu pracują policyjni specjaliści, badają całą sytuację i to oni będą ustalali dokładną przyczynę.

Z uwagi na miejsce, w którym doszło do wypadku, nie było możliwości wprowadzenia objazdu. Po obu stronach drogi krajowej nr 28 utworzyły się ogromne korki. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny osiemnastej.

FOTOPRZESTROGA: Wypadek w Skołyszynie: czołowe zderzenie Mazdy z busem

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE