Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs wiedzy o bankowości w Zespole Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyła się (31.03) IV edycja konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego był dyrektor I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki SA w Jaśle.

Fot. © ZST w Jaśle

Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazania się wiedzą z dziedziny bankowości oraz praktyczną wiedzą o produktach Banku Pekao SA, w tym także nowoczesnych, mobilnych usługach bankowych. Jury tegorocznego konkursu stanowili: Piotr Handzel – dyrektor I oddziału banku Pekao SA w Jaśle, Stanisław Gacek – główny specjalista banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Andrzej Nostek – menedżer ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Diana Machowska – inspektor ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Krystyna Myśliwiec – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Jak podkreślał przewodniczący jury Piotr Handzel, poziom wiedzy zawodników był bardzo wysoki i wyrównany, a rywalizacja zacięta.

Zwycięzcami tegorocznych zmagań konkursowych okazali się:
I miejsce – Kamila Paściak – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
II miejsce – Jakub Michnal – Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle,
III miejsce – Patryk Wal – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody główne w postaci głośników bezprzewodowych MANTA ufundowane przez Dyrektora I Oddziału Banku Pekao SA w Jaśle. Wszyscy uczestnicy natomiast, oprócz dyplomów, otrzymali upominki rzeczowe.

(ZST w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE