Na drogach

Interwencja straży pożarnej i Policji po kolizji na ulicy Kazimierza Wielkiego

Na ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle doszło do kolizji pomiędzy dwoma pojazdami: samochodem osobowym i dostawczym busem. Żadnemu z uczestników zdarzenia nic się nie stało, ale na miejsce musiała przyjechać straż pożarna, by posprzątać jezdnię z uszkodzonych elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych, a także udrożnić ruch.

Zdarzenie drogowe na ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle miało miejsce około godziny 18:20. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że obydwa uczestniczące w nim pojazdy poruszały się od strony ronda „Solidarności” w kierunku centrum miasta. Renault Trafic zatrzymał się tuż przed oznakowanym przejściem w celu przepuszczenia osoby pieszej. Kierujący jadącego tuż za nim samochodu osobowego Volkswagen Passat prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go dostawczego busa. Wskutek zderzenia żadnej z osób podróżujących obydwoma pojazdami na szczęście nic się nie stało, a jedynie doszło do znaczącego uszkodzenia karoserii w obydwu pojazdach.

Konieczna była interwencja straży pożarnej, która przybyła na miejsce w sile sekcji ratownictwa chemicznego z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Jej działania skupiły się na uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, a także udrożnieniu ruchu poprzez usunięcie jednego z uszkodzonych pojazdów z jezdni.

Na czas prowadzonych działań, jeden pas ulicy Kazimierza Wielkiego był całkowicie wyłączony z użytkowania natomiast ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Policjanci z patrolu ruchu drogowego wykonali czynności zmierzające do ustalenia okoliczności, jak i sprawcy zdarzenia. Na kierującego Volkswagenem został nałożony mandat kredytowany, a na jego konto trafiły obligatoryjnie punkty karne. Ponadto stróże prawa ustalili, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE