Na drogach

Nie zatrzymał się przed „stopem”

Do szpitala odwieziono dwóch uczestników kolizji, która miała miejsce dzisiaj przed południem na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Prawdopodobną przyczyną zderzenia się dwóch samochodów osobowych było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego jednym z nich. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła niezbędny materiał dowodowy w celu szczegółowego ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj tuż po godzinie dziewiątej do oficera dyżurnego jasielskiej Komendy Policji wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na jednym ze skrzyżowań w mieście. Ze zgromadzonych do tej pory informacji wynika, że samochód osobowy marki Mazda 626 poruszał się ulicą Dworcową w kierunku ulicy Kościuszki. Na skrzyżowaniu oznaczonym znakiem „Stop” kierujący pojazdem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu główną drogą od strony centrum miasta samochodowi osobowemu marki Opel Omega. Wskutek niezachowania szczególnej ostrożności przez 34-latka, doszło do czołowo-bocznego zderzenia się obydwu pojazdów.

Dwoje uczestników tego zdarzenia, którzy uskarżali się na bóle, zostało przetransportowanych przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala. Wstępnie wiadomo, że obrażenia ciała jakich doznali, nie zagrażają ich życiu. Zarówno jeden, jak i drugi mężczyzna, którzy prowadzili pojazdy, byli trzeźwi.

Na miejsce przybyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze rozpytali uczestników na okoliczność zdarzenia, wykonali oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządzili szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Zgromadzony materiał dowodowy posłuży w dalszym postępowaniu do szczegółowego ustalenia przyczyn tego zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE