Na drogach

Warzyce: „wypadła” z jezdni do rowu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie relacji Jasło-Rzeszów. W miejscowości Warzyce samochód osobowy zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kierująca wraz z dzieckiem zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Na szczęście żadne z nich nie doznało poważnych obrażeń ciała.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Dzisiaj około godziny 17:40 służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Jasło-Rzeszów. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Opel Astra poruszał się w kierunku Lubli. Na ostrym łuku drogi kierująca nim utraciła panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał on do przydrożnego rowu. 31-letniej kobiecie oraz podróżującemu z nią 3-letniemu dziecku (obydwoje są mieszkańcami gminy Niebylec) udało się opuścić uszkodzony samochód o własnych siłach przy pomocy osób postronnych.

Na miejsce zostały zadysponowane służby ratownicze, w tym: zespół ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny), sekcja ratownictwa techniczego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach oraz dwa patrole Policji (prewencja i ruch drogowy).

Pokrzywdzeni w tym zdarzeniu zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, na szczęście ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczymi oraz policyjnymi czynnościami dochodzeniowo-śledczymi, jeden pas drogi wojewódzkiej relacji Jasło-Rzeszów był w tym miejscu całkowicie zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo.

Funkcjonariusze sporządzili oględziny miejsca oraz uszkodzonego pojazdu. Zebrany materiał dowodowy pozwoli na szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

Marcin Pałac
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE