Na drogach

Zderzenie czołowo-boczne dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Bączalu

Dzisiaj kilka minut przed godziną czternastą służby ratownicze pracowały na miejscu zdarzenia w miejscowości Bączal (gmina Skołyszyn), gdzie na skrzyżowaniu dróg powiatowych doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowani pasażerowie pojazdów trafili do jasielskiego szpitala na obserwację.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że w miejscowości Bączal (gmina Skołyszyn) na skrzyżowaniu dróg powiatowych kierujący samochodem osobowym Fiat Punto skręcając w lewo w kierunku Wróblowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Jasła samochodowi osobowemu marki Skoda. Na skutek podjętego manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów, po którym pierwszy z nich zatrzymał się w przydrożnym rowie melioracyjnym.

W zdarzeniu ucierpieli pasażerowie podróżujący obydwoma pojazdami – trzy dorosłe kobiety oraz niespełna roczne dziecko. Poszkodowanymi zajęły się załogi przybyłych na miejsce dwóch zespołów ratownictwa medycznego (specjalistycznego oraz podstawowego). Po udzieleniu im niezbędnej pomocy bezpośrednio na miejscu, zostali oni przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle w celu szczegółowej diagnostyki. Zarówno kierującemu Puntem, jak i Skodą, nic poważnego się nie stało. Jak ustalili policjanci, obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez strażaków, którzy przybyli do Bączalu w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana na czas prowadzonych działań ratowniczych, a następnie wprowadzono w tym miejscu ruch wahadłowy.

Szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE