Na drogach

Zderzenie trzech aut w Siedliskach Sławęcińskich na DK 28

Przed godziną dziesiątą w miejscowości Siedliska Sławęcińskie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na skutek wypadku zostało poszkodowanych kilka osób. Trafiły one pod opiekę przybyłych na miejsce służb ratowniczych, a następnie przetransportowane do jasielskiego szpitala. Droga krajowa nr 28 została w tym miejscu częściowo zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że w miejscowości Siedliska Sławęcińskie (gmina Skołyszyn) – na pasie jezdni w kierunku Gorlic zderzyły się trzy samochody osobowe: Citroen C5, Ford Focus oraz Ford Mondeo. Po kolizji dwa ostatnie pojazdy częściowo zablokowały przebiegającą w tym miejscu drogę krajową nr 28.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jasła i Skołyszyna, a następnie karetki Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku brały udział trzy samochody osobowe. Na skutek zderzenia poszkodowane były cztery osoby dorosłe i dwoje dzieci. Zostały one zabrane do szpitala. W chwili przyjazdu zastępów ratowniczych wszystkie osoby podróżujące pojazdami były poza samochodami i nie było konieczności użycia naszego sprzętu hydraulicznego. – poinformował nas st. kpt. Piotr Śmietana, kierujący działaniami ratowniczymi z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Dodał on, że: – Działania zarówno straży państwowej, jak i ochotniczej polegały na udzieleniu pierwszej pomocy i opiece nad poszkodowanymi, odłączeniu akumulatorów, zebraniu rozlanych płynów oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.

W sumie do działań ratowniczych zaangażowano dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy), dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wstępnie potwierdzono, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a obrażenia osób poszkodowanych nie zagrażają ich życiu, jednak koniecznym jest, aby zostały one poddane szczegółowym badaniom diagnostycznym w jasielskim szpitalu.

Droga krajowa nr 28 na odcinku pomiędzy Przysiekami, a Skołyszynem została częściowo zablokowana. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Policjanci gromadzą materiał dowodowy, zabezpieczają ślady, wykonują oględziny uszkodzonych pojazdów. Wszystkie te dane mają na celu ustalenie szczegółowych przyczyn i okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE