Kultura | rozrywka | edukacja

Czytanie na zawołanie! (zapowiedź)

8 czerwca br. w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się wyjątkowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin, podczas którego w radosnej, rodzinnej oraz rozczytanej atmosferze klubowicze świętować będą VI rocznicę familijnych spotkań.

Wydarzenie będzie znakomitą okazją do dobrej zabawy i niezmiennie – głośnego czytania. W maratonie opowieści znanych i lubianych „wystartują” najwspanialsi mistrzowie czytania oraz słuchania: rodzice wraz z dzieci. Klubowicze podzielą się fragmentem swojej ulubionej historii książkowej czytanej w rodzinnym gronie oraz opowiedzą dlaczego wybrali tę a nie inną książkę. Jak na prawdziwe urodzinowe „przyjęcie” przystało nie zabraknie niespodzianek.

Spotkanie odbędzie się 8 czerwca br. w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) o godz. 16.00.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE