Na drogach

Jareniówka: zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku komunikacyjnego, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Jareniówka (gmina Jasło). W wyniku zderzenia z samochodem osobowym ucierpiał motocyklista. Z poważnymi obrażeniami nogi został zabrany do jasielskiego szpitala.

Przed godziną dziewiętnastą w Jareniówce (gmina Jasło) miał miejsce wypadek komunikacyjny z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący jadącego od strony Jasła osobowego Volkswagena Passata na skrzyżowaniu prowadzącym w kierunku Trzcinicy zamierzał skręcić w lewo. W wyniku podjętego manewru doszło do zderzenia czołowo-bocznego z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklem. Siłą uderzenia jednoślad został zepchnięty do przydrożnego rowu.

Motocyklista (22-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn) doznał poważnych obrażeń w obrębie kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu przez przybyły na miejsce podstawowy zespół ratownictwa medycznego został on przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na zlecenie dyżurnego lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejsce przybyła policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która wraz z funkcjonariuszami ruchu drogowego zabezpiecza ślady, wykonuje oględziny uszkodzonych pojazdów oraz dokumentację fotograficzną. Tak przygotowany materiał będzie służył w późniejszym postępowaniu do szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zaistniałego wypadku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE