Kultura | rozrywka | edukacja

Krystyna Czerni o Jerzym Nowosielskim (zapowiedź)

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Czerni, autorką biografii Jerzego Nowosielskiego „Nietoperz w Świątyni”.

Można powiedzieć, że Krystyna Czerni jest ekspertem od życia i sztuki Jerzego Nowosielskiego. Autorką wielu książek i artykułów. Jej publikacje o artyście znalazły uznanie wśród krytyków. „Nietoperz w świątyni” zakwalifikował się do finału Nagrody Literackiej Nike (2012).

W Nowosielskim niepokoiły mnie sprzeczności. Chciałam zrozumieć, jak to się dzieje, że ktoś łączy w sobie tak niebywałą duchową głębię, potencjał intelektualny z taką skłonnością do rozpaczy – mówi pisarka w jednym z wywiadów.

Spotkanie będzie więc niebywałą okazją, aby posłuchać jak żył i tworzył jeden z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca 2017 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE