Na drogach

Motocyklista przewrócił się na jezdnię, blokada krajowej „28” w Skołyszynie

Po wypadku z udziałem motocykla częściowo zablokowana jest droga krajowa nr 28 w miejscowości Skołyszyn. Poszkodowany kierowca jednośladu został zabrany do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Niespełna kilka minut po godzinie czternastej na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Skołyszyn doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Zaistniało ono na wysokości miejscowego Posterunku Policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym Fiat Seicento wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie zauważyła nadjeżdżającego od strony Biecza motocykla marki Kawasaki. Kierujący jednośladem mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem, utracił panowanie nad kierownicą, przechylił się na bok i przewrócił razem z motocyklem na jezdnię.

W wyniku doznanych obrażeń ciała pokrzywdzony (45-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn) został zabrany przez podstawowy zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna.

Z uszkodzonego jednośladu na rozlały się na jezdnię płyny eksploatacyjne w związku z czym konieczna była interwencja straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie. Strażacy, za pomocą sorbentu, zneutralizowali rozlaną i rozjeżdżoną przez przejeżdżające w tym miejscu pojazdy substancję, która zalegała na jezdni na odcinku kilkudziesięciu metrów.

Wiadomo, że obydwoje uczestnicy byli trzeźwi.

Skutkiem tego zdarzenia było częściowe zablokowanie drogi krajowej nr 28 – pasa jezdni prowadzącego w kierunku Jasła. Służby ratownicze wprowadziły w tym miejscu ruch wahadłowy, który będzie obowiązywał do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE