Na drogach

Na ulicy Czackiego motocyklista wjechał w drzewo

Na jednej z ulic w centrum miasta doszło do wypadku, w którym ucierpiał motocyklista. Mężczyzna został pokrzywdzony po tym, jak chwilę wcześniej kierowany przez niego jednoślad uderzył w rosnące przy drodze drzewo. Rannym zajęły się przybyłe na miejsce służby ratownicze. Po udzielonej pomocy medycznej został on odwieziony do szpitala.

Dzisiaj w południe służby ratownicze interweniowały w związku z wypadkiem, do którego doszło w rejonie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle. Jadący ulicą Czackiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Mickiewicza motocyklista, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na prawą stronę i uderzył w rosnące przy drodze drzewo.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Strażacy przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie, który przez cały czas był przytomny. W następnej kolejności zablokowali ruch dla poruszających się ulicą Czackiego pojazdów mechanicznych, odgrodzili teren przed dostępem do niego osób postronnych oraz dokonali sorpcji rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych. Następnie została zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego, która przejęła pokrzywdzonego motocyklistę. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, został on przetransportowany do szpitala w celu szczegółowych badań diagnostycznych. Wstępnie wiadomo, że obrażenia jakich doznał, na szczęście nie zagrażają jego życiu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wspólnie z grupą dochodzeniowo-śledczą, szczegółowo wyjaśniali przyczyny tego zdarzenia. Ustalono i rozpytano świadków na jego okoliczność, wykonano oględziny miejsca i uszkodzonego pojazdu, a także sporządzono dokumentację fotograficzną. Ponadto ustalono, że uczestniczący w wypadku kierowca jednośladu był trzeźwy.

W związku z zaistniałym wypadkiem przez blisko dwie godziny ulica Czackiego była całkowicie zablokowana.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE