Na drogach

Szkolna/Krasińskiego: zderzenie motoroweru z samochodem osobowym

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj popołudniu na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Motorower zderzył się z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przetransportowany do miejscowego szpitala.

Około godziny 13:25 na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z Krasińskiego w Jaśle doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru oraz samochodu osobowego Opel Meriva. Ucierpiał w nim kierujący jednośladem, który po uderzeniu w tylny zderzak pojazdu upadł na jezdnię doznając przy tym obrażeń ciała. Szczegółowe okoliczności, przebieg oraz to z czyjej winy doszło do tego nieszczęścia są przedmiotem policyjnego dochodzenia.

Poszkodowanym zajęły się przybyłe na miejsce służby: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Po zaopatrzeniu, został on niezwłocznie przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie przeszedł niezbędną diagnostykę.

Kierujący samochodem mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. W toku prowadzonych przez policjantów czynności ustalono, że obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga w tym miejscu została częściowo zablokowana. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych trzeba było posprzątać jezdnię z rozbitych elementów karoserii.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE