Kultura | rozrywka | edukacja

VII Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne (zapowiedź)

W dniu 6 lipca 2017 roku stowarzyszenie Gmina Chrześcijańska im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie organizuje VII Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne w 75. rocznicę mordu Żydów na Hałbowie.

Obchody rozpoczną się pod zbiorową mogiłą Żydów na Hałbowie o godzinie 15.00. Na miejscu kapłani obrządków rzymsko i greckokatolickiego oraz przedstawiciele wyznania mojżeszowego odmówią wspólną modlitwę za pomordowanych 7 lipca 1942 roku 1250 mieszkańców Nowego Żmigrodu żydowskiego pochodzenia.

O godzinie 17.00 w restauracji Wichrowe Wzgórze w Nowym Żmigrodzie odbędzie się otwarte spotkanie z Januszem Poniewierskim, który wygłosi prelekcję pt. „Kościół katolicki a Żydzi i Judaizm”.

Janusz Poniewierski przez wiele lat był kierownikiem działu religijnego „Tygodnika Powszechnego”. Jest redaktorem miesięcznika „Znak”. Jest również autorem lub współautorem wielu publikacji dotyczących pontyfikatu i nauczania Jana Pawła II, m.in. „Pontyfikat”, „Kwiatki Jana Pawła II”. Wiele razy na swojej drodze życiowej spotykał Jana Pawła II osobiście.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w organizowanych przez nas uroczystościach.

(Stowarzyszenie „Gmina Chrześcijańska”)

SŁOWA KLUCZOWE