Kultura | rozrywka | edukacja

Czarodziejskie popołudnie na osiedlu Gamrat

Iluzjonistyczne sztuczki z udziałem milusińskich, Teatr Wyobraźni, gry i zabawy sprawnościowe, wizyta w Zagadkolandii czy wspólne tańce i śpiewy – to atrakcje kolejnego z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, spędzanego z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami, tym razem na osiedlu Gamrat. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy z łódzkiego Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury

Czarodziej wraz z asystentkami zaprosili dzieci do zabawy piosenką o magicznym świecie wyobraźni. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw dla dzieci, jak i rodziców. W Teatrze Wyobraźni mali aktorzy przedstawili bajkę o Królewnie i Smoku. Najmłodszym dużo radości sprawiło asystowanie czarodziejowi podczas iluzjonistycznych sztuczek. Milusińscy chętnie rozwiązywali zagadki przygotowane prze Elzę w Zagadkolandii gdzie każdy mógł otrzymać słodka nagrodę. Nie brakowało chętnych do utrzymania równowagi na Rolla Bolla, kręcenia talerzami czy chodzenia na szczudłach.

Imprezę zakończył konkurs rysunkowy którego temat brzmiał: „Moje czarodziejskie wakacje”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność treści potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE