Na drogach

DK73 w Kołaczycach: Hyundai uderzył w drzewo, dwoje rannych

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Kołaczyce, gdzie samochód osobowy z niewiadomych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył czołowo w przydroże drzewo. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:20 na ulicy Adama Mickiewicza w Kołaczycach (przysiółek Kluczowa). Samochód osobowy marki Hyundai poruszał się od strony Pilzna w kierunku Jasła. W pewnym momencie, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, pojazd zjechał na prawą stronę, a następnie uderzył czołowo w przydrożne drzewo.

Na skutek wypadku ucierpieli dwaj mężczyźni podróżujący pojazdem: kierowca (44-letni mieszkaniec Warszawy) oraz siedzący na przednim fotelu pasażer (53-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego). Po udzieleniu im pierwszej pomocy medycznej, pokrzywdzeni zostali przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na szczegółowe badania diagnostyczne. Wiadomo, że prowadzący pojazd mężczyzna był trzeźwy.

W akcji ratowniczej uczestniczyły służby, w tym: dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, sekcja ratownictwa technicznego oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy (zastępca dowódcy) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, samochód ratownictwa technicznego z OSP KSRG w Kołaczycach oraz Policja.

Na drodze krajowej nr 73 występują tymczasowe utrudnienia w ruchu, prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków podawanych przez służby ratownicze.

Zarządca drogi przewiduje usunięcie skutków zdarzenia do godziny 12.

Fot. terazJaslo.pl / Marcin Pałac:

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE