Kultura | rozrywka | edukacja

Korowód tańca – barwne widowisko uliczne (zapowiedź)

Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS zaprasza 28 lipca o godzinie 21 na płytę jasielskiego Rynku, gdzie odbędzie się uliczny spektakl tańca na szczudłach. Impreza odbywać się będzie w ramach realizowanego przez miasto projektu pod hasłem „W Karpaty w inne klimaty”.

Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS

Teatr założony został w 1993 roku przez profesjonalnych aktorów teatru Młodego Widza w Kijowie. Do roku 2003 pracował jako Kijowski Teatr Eksperymentalny na Akademii Mogilańskiej w Kijowie, realizując spektakle ze światowego, klasycznego i współczesnego repertuaru, w bardzo krótkim czasie stał się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego. Znakomite przedstawienia Czekając na Godota, Amphitrion, Łysa Śpiewaczka zdobyły liczne nagrody na europejskich festiwalach.

Od 1994 roku Zespół Anatolia Pietrowa rozpoczął produkcję ulicznych spektakli teatralnych, które były prezentowane m.in. w Słowacji, Niemczech, Danii, Cyprze, Tunezji, Turcji, Bahrajnie oraz na licznych festiwalach w Polsce. Znany jest z realizacji widowisk plenerowych: „Karnawał”, „Marko Piekielny”, „Pomiędzy niebem i ziemią” i „Hołubka”, które łączą ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych.

W 2011 roku aktorzy Teatru KET – artystyczna rodzina Svietlakovych powołała zespół „Highlights”, który jest kontynuatorem dokonań KET na ulicy. Młodość i żywiołowość zespołu połączone z doświadczeniem zdobytym na festiwalach europejskich przyniosły znakomite efekty w postaci dynamicznych i barwnych spektakli.

Parada uliczna

Występują: Oleksiy Pastukhov, Alicja Kabała, Marina Hordienko/Weronika Weremenko, Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Anna Svietliakova, Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Iwan Karchenko.

Kolorowa zabawa i popisy szczudlarzy paradujących przy dźwiękach bębnów jest doskonałą ekspresją artystycznej promocji każdego święta. Postacie na wysokich szczudłach ubrani w bajkowo kolorowe kostiumy pojawiają się niespodziewanie na traktach, w centrach komercyjnych, ulicach miasta. Tym razem parada poprzedzi spektakl, prezentowany w Jaśle i promujący międzynarodowy projekt p.n. „W Karpaty w inne klimaty”.

Korowód tańca

Scenariusz i reżyseria: Anatolij Pietrov, Oleksandr Svietlakov.

Występują: Maryna Mazepa/ Polina Kapustina, Alicja Kabała, Weronika Weremenko/Maryna Horodienko, Anatolii Marempolskyi, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr Svietliakov, Anna Svietliakova, Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Iwan Karchenko/Wasyl Bułat.

„Korowód tańca” to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę ,w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance, ale także ukraińska hołubka. Spektakl (bez tekstu) około 60 minut.

(Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS)

SŁOWA KLUCZOWE