Informacje

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac remontowych w jasielskim magistracie

W budynku jasielskiego magistratu doszło dzisiaj do nieszczęśliwego w skutkach wypadku, na skutek którego ucierpiał jeden z wykonujących tam prace remontowe mężczyzn. Spadając z wysokości doznał on poważnych obrażeń ciała i trzeba było udzielić mu pomocy medycznej. Poszkodowany został przewieziony do jasielskiego szpitala.

Około godziny 13:30 do służb ratowniczych wpłynęła informacja o nieszczęśliwym wypadku w budynku Urzędu Miasta w Jaśle, gdzie na skutek upadku z wysokości obrażeń ciała doznał jeden z wykonujących w obiekcie prace remontowe robotników. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wpadł do szybu windowego znajdującego się na parterze budynku po tym, jak chwilę wcześniej niefortunnie stanął na płycie wiórowej, która załamała się pod ciężarem jego ciała.

Na miejsce wypadku zostały skierowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej wraz z jej dowódcą, a także podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Po zabezpieczeniu pacjenta i udzieleniu mu wstępnej pomocy został on przetransportowany za pomocą deski ortopedycznej z wnętrza budynku do karetki Pogotowia Ratunkowego, a następie niezwłocznie przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie został poddany szczegółowej diagnostyce. Wiadomo, że w chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.

Na miejsce przybyła Policja, która zajęła się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. Ze względu na jego charakter, poinformowano również Państwową Inspekcję Pracy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE