Na drogach

Po wypadku w Zarzeczu częściowo zablokowana DW 992

Po wypadku w miejscowości Zarzecze (gmina Dębowiec), gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, częściowo zablokowana jest droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród. W zdarzeniu tym ucierpiało kilka osób. Poszkodowanymi zajęły się przybyłe na miejsce służby ratownicze.

Do zderzenia pomiędzy Volkswagenem Passatem, a Fiatem Punto doszło wskutek najechania na tył poprzedzającego pojazdu. Miało ono miejsce tuż przed godziną dwudziestą na pasie ruchu drogi wojewódzkiej nr 992 prowadzącym w kierunku Jasła. W wyniku tego wypadku ucierpiało kilka osób. Zanim do Zarzecza dotarły wykwalifikowane służby ratunkowe, poszkodowanymi zajęli się mieszkańcy okolicznych posesji, którzy dostarczyli im naprędce krzesła do siedzenia, udzielili wsparcia psychicznego, a także zapewnili komfort termiczny poprzez nawierzchnie okrycie. Prawdopodobnie pomocy medycznej wymagało sześć osób – wciąż na miejscu trwają działania ratownicze. Część z nich została już zabrana do jasielskiego szpitala, kolejne są zaopatrywane w kolejnej karetce Pogotowia Ratunkowego.

W działania zostały zaangażowane łącznie trzy zespoły ratownictwa medycznego (dwa specjalistyczne i jeden podstawowy) z Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, a także sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Okoliczności tego zdarzenia badają funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na skutek wypadku częściowo zablokowana została droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez dwie godziny.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

Back to top button