Na drogach

DW 988 w Bierówce: samochód wpadł do rowu, dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby ucierpiały na skutek zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Bierówka. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Ruch na drodze wojewódzkiej relacji Jasło-Rzeszów jest czasowo utrudniony.

Dziesięć minut po godzinie osiemnastej do służb ratowniczych wpłynęła informacja o tym, że w miejscowości Bierówka na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Jasło-Rzeszów samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu, wskutek czego podróżujące nim dwie osoby zostały poszkodowane.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane służby ratownicze, w tym: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dwa zastępy orraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy z zastępcą dowódy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a także policyjny patrol ruchu drogowego.

Z zebranych do tej pory informacji wynika, iż kierująca samochodem osobowym marki Opel (40-letnia mieszkanka Ropczyc) jadącego w kierunku Rzeszowa, w pewnym momencie utraciła panowanie nad kierownicą. Pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Zarówno ona, jak i podróżująca z nią pasażerka (35-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego) zostały pokrzywdzone w tym zdarzeniu i musiały zostać odwiezione do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Wskutek zdarzenia wystąpiły czasowe utrudnienia w ruchu. Na drogach regionu panują trudne warunki w związku z przechodzącymi przez powiat intensywnymi opadami deszczu.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE