Na drogach

Niebezpieczny zakręt na DW 988 w Warzycach

Dwukrotnie musiały dzisiaj interweniować służby ratownicze w związku ze zdarzeniami drogowymi w miejscowości Warzyce (gmina Jasło). Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, żadnym z uczestniczących w nich osobom nic poważnego się nie stało. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących na jezdni warunków atmosferycznych.

Do pierwszego ze zdarzeń na odcinku drogi wojewódzkiej nr 988 w miejscowości Warzyce doszło w godzinach południowych. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze Policji, kierujący jadącego od strony Jasła samochodu osobowego Polonez Caro prawdopodobnie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących na jezdni warunków atmosferycznych i na jednym z łuków drogi utracił panowanie nad kierownicą. Samochód zjechał na prawą stronę, uderzył w stojący na poboczu znak tzw. „sierżant”, a następnie wpadł do przydrożnego rowu w kierunku przeciwnym do toru jazdy.

O wypadku zostały zaalarmowane służby ratownicze, w tym Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarna. Jak się okazało, 76-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który siedział za kierownicą Poloneza, nic poważnego się nie stało i po przebadaniu pozostał on do dyspozycji policjantów. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Blisko cztery godziny później w tym samym miejscu doszło do kolejnej kolizji o praktycznie tym samym przebiegu co wcześniej opisana. Tym razem w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy Opel Corsa. Pojazd po tym, jak jego kierujący na łuku drogi utracił nad nim panowanie w wyniku nadmiernej prędkości, zjechał tym razem na lewą stronę, po czym wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach.

W zdarzeniu tym ucierpiała pasażerka Opla. Z urazem kończyny górnej została ona przetransportowana do jasielskiego szpitala. Na szczęście po wykonaniu niezbędnej diagnostyki okazało się, że obrażenia jakich doznała 44-letnia mieszkanka Jasła nie są zbyt poważne i mogła ona zostać wypisana z placówki medycznej. Kierującemu pojazdem oraz jego pozostałym pasażerom nic się nie stało. Mężczyzna w chwili kolizji był trzeźwy.

Obydwa ze zdarzeń spowodowały tymczasowe zablokowanie jednego pasa drogi wojewódzkiej nr 988 relacji Jasło-Rzeszów. Prowadzony był tam ruch wahadłowy, sterowany ręcznie przed odpowiednie służby.

Na miejsce akcji skierowane zostały dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Warzycach oraz patrole Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE