Na drogach

Czołowe zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego na ulicy Krakowskiej

Jedna osoba trafiła do szpitala po wieczornym wypadku na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Doszło tu do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 73 relacji Jasło-Pilzno została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach.

Około godziny 23:20 do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku drogowym na ulicy Krakowskiej w Jaśle (163,9 km DK 73). Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Renault Laguna, jadąc od strony Pilzna w kierunku centrum miasta, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn na łuku jezdni zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym marki DAF wraz z naczepą. W wyniku zdarzenia auto osobowe zostało odrzucone z drogi głównej, z kolei kabina ciężarówki zatrzymała się w przydrożnym rowie, a jej naczepa całkowicie blokuje przejazd w obydwu kierunkach. Ponadto na całej jezdni leżą rozbite elementy karoserii pojazdów.

Poszkodowany w tym zdarzeniu został kierujący osobowym Renault. Mężczyzna wydostał się z mocno zdeformowanej karoserii na zewnątrz przed przybyciem wykwalifikowanych służb ratowniczych. Był przytomny. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy został zabrany karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne. Kierowcy „ciężarówki” nic się nie stało.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez strażaków. Konieczne było zneutralizowanie rozlanych płynów eksploatacyjnych, które wydostały się z rozszczelnionego zbiornika paliwowego w samochodzie ciężarowym.

Policyjny technik kryminalistyczny zabezpiecza ślady, wykonuje oględziny pojazdów, sporządza stosowne szkice sytuacyjne oraz dokumentację fotograficzną. Zabezpieczony materiał dowodowy posłuży szczegółowemu wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Droga krajowa nr 73 została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Według zarządcy przedmiotowego odcinka, utrudnienia mogą potrwać do godziny drugiej.

W akcji ratowniczej brał udział specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego oraz sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE