Na drogach

Dachowanie samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej w Warzycach

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Warzyce (gmina Jasło), gdzie miało miejsce dachowanie samochodu osobowego. Do jasielskiego szpitala został przewieziony kierujący pojazdem. Ze względu na stan zdrowia pozostał w nim na dalszej obserwacji. Był trzeźwy.

Do wypadku doszło kwadrans przed godziną piętnastą. Kierujący samochodu osobowego marki Fiat Panda poruszającego się odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 988 relacji Rzeszów-Warzyce, na jednym z ostrych łuków drogi – z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn – stracił nagle panowanie nad pojazdem. Wskutek tego auto zjechało z jezdni wprost do rowu melioracyjnego, a następnie przewróciło się na dach. Pokrzywdzonemu udało się wydostać na zewnątrz przy pomocy osób postronnych przejeżdżających obok miejsca zdarzenia jeszcze zanim dotarły tutaj służby ratownicze. Mężczyzna został przewieziony do jasielskiego szpitala, gdzie z uwagi na doznane obrażenia ciała musiał pozostać na dalszym leczeniu. W chwili zdarzenia 44-letni mieszkaniec Rzeszowa był trzeźwy. Podróżował sam.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku zajęli się skierowani w rejon zdarzenia funkcjonariusze ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej (sekcja ratownictwa technicznego z JRG PSP w Jaśle oraz lekki samochód operacyjny z OSP KSRG w Warzycach), a także specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Na czas prowadzonych przez nich działań odcinek drogi wojewódzkiej na pograniczu między Warzycami, a Bierówką był całkowicie zablokowany. Z uwagi na fakt, że uszkodzony pojazd znajduje się poza obrębem jezdni, w miejscu zdarzenia nie było później większych utrudnień z przejezdnością.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE